Dobre, bo polskie. Dlaczego warto kupować polską odzież?
Dobre, bo polskie. Dlaczego warto kupować polską odzież?

Coraz więcej osób czyta metki ubrań. Polscy klienci szukają informacji o składzie, sposobie pielęgnacji, a także napisu... „wyprodukowano w Polsce”. Taką informację znajdziesz właśnie na naszych metkach. Świadomość tego, że odzież wyszła z rodzimych szwalni, zyskuje na znaczeniu, czemu towarzyszy pojawienie się trendu na wybieranie mniejszych, lokalnych marek zamiast międzynarodowych sieciówek. Dlaczego polskie ubrania mają tylu zwolenników? Wyjaśniamy!

Polskie ubrania i ich fenomen

Popularne hasło „dobre, bo polskie” nie jest tylko pustym frazesem. Polskie marki odzieżowe cieszą się coraz większą popularnością wśród rodzimych użytkowników, zarazem konkurując z największymi koncernami tekstylnymi. Powody takiego stanu rzeczy można wymieniać w nieskończoność. Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich.

1. Wysoka jakość

Niepodważalnym argumentem jest to, że polskie ubrania są po prostu znakomite. Odznaczają się zarówno wysoką jakością, jak i starannym wykonaniem, co widać szczególnie na drobnych elementach. Każdy polski producent odzieży rozpoczyna proces tworzenia kolekcji od poszukiwania tkanin, wybierając materiały o wytrzymałym, odpornym na odkształcenia i wielokrotne pranie splocie. Następnie zleca szycie lokalnym szwalniom, które mają za zadanie idealnie odwzorować przedstawiony projekt. Nie ma tutaj miejsca na niedociągnięcia czy niedbalstwo jak w przypadku popularnych sieciówek.

Rzetelne wykonanie sprawia, że polska odzież jest komfortowa w noszeniu. Jej wysoka jakość przekłada się z kolei na trwałość oraz żywotność. W czasach, gdy sieciówki proponują klientom odzież praktycznie na jeden sezon, ma to szczególne znaczenie.

2. Rozwój krajowej gospodarki

Kupowanie produktów rodzimych marek przyczynia się do rozwoju krajowej gospodarki. W końcu każdy polski producent odzieży odprowadza podatki do budżetu, z którego finansowane są ważne dla państwa inwestycje, np. związane z kulturą czy edukacją. Tymczasem większość zagranicznych firm funkcjonujących na naszym rynku tak prowadzi swoją działalność, że płaci niewielkie składki w Polsce. Zwłaszcza duże, międzynarodowe koncerny wolą przetransferować swoje środki do innych krajów, np. „rajów podatkowych”, zamiast zasilić rodzimą gospodarkę, która przecież potrzebuje rozwoju.

3. Przyjazność środowisku

Polskie marki odzieżowe są przyjazne środowisku, ponieważ realizują produkcję na miejscu, co skraca proces transportu i zarazem zmniejsza powstawanie śladu węglowego. Aspekt ekologiczny rodzimych kolekcji przejawia się także poprzez ich wysoką jakość, która ogranicza konieczność częstego wymieniania garderoby. Wytwarzanie odzieży, zwłaszcza na masową skalę wymusza zużycie zasobów naturalnych oraz zanieczyszczanie środowiska, dlatego należy dążyć do jego ograniczenia. Idealnym rozwiązaniem z sytuacji zdają się polskie ubrania, które w przeciwieństwie do tych z sieciówek mogą posłużyć klientom przez wiele lat.

W dzisiejszych czasach sama świadomość tego, że polski producent odzieży bierze odpowiedzialność za środowisko naturalne, stanowi wartość dla kupującego. Coraz częściej szuka się marek funkcjonujących według filozofii zero waste, a tych wśród rodzimych przedsiębiorców nie brakuje. Na znaczeniu wśród konsumentów zyskuje nie tylko ekologiczna produkcja, ale także przestrzeganie zasad fair trade, o czym pisaliśmy w jednym z naszych ostatnich artykułów, który jest dostępny tutaj.

Mess Apparel – polski producent odzieży damskiej

Jaki polski producent odzieży damskiej wyróżnia się na rodzimym rynku? Oczywiście Mess Apparel – marka, która powstała z potrzeby tworzenia kolekcji prostych i minimalistycznych. Dzięki wykorzystaniu jednolitej kolorystyki oraz stonowanego wzornictwa szyjemy ubrania uniwersalne, wpisujące się w ideę garderoby kapsułowej. Naszych priorytetem jest nie ilość, a jakość, dlatego korzystamy wyłącznie z usług niewielkich, lokalnych szwalni o dużym potencjale twórczym.

Z szacunku dla środowiska wykorzystujemy naturalne tkaniny, które rozkładając się, nie produkują dużych ilości odpadów. Oferujemy między innymi lniane ubrania polskie, a także odzież z wysokogatunkowej bawełny. Dzięki wykorzystaniu najlepszych materiałów i starannemu wykonaniu produkty takie jak sukienka Sand czy koszula Blush Ehite albo spodnie TOKYO zostają z naszymi klientkami na długo.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.