O nas

MESS to polska marka odzieżowa, która powstała z potrzeby stworzenia prostych, minimalistycznych wzorów z równoczesnym wykorzystanie wysokiej jakości materiałów. Dzięki wykorzystaniu tkanin o prostych wzorach i jednolitych kolorach, szyte przez nas ubrania są uniwersalne i mogą być ze sobą łączone w myśl garderoby kapsułowej. Z szacunkiem dla minimalistycznego wzornictwa, zrównoważonym ambicją robienia tego, co jest nam bliskie, projektujemy klasyczne i ponadczasowe formy.   

 

Równowaga i odpowiedzialność

Zaczynając przygodę z MESS od początku wiedzieliśmy, że chcemy tworzyć w pełni odpowiedzialnie i fair. Nie chcemy być dłużnikami naszej planety, dlatego staramy się dawać więcej niż bierzemy w myśl zasady, że dużo małych kroków robi wielką różnicę. Dlatego też nasze ubrania są w 100% projektowane i szyte w Polsce. Korzystamy z niewielkich, lokalnych szwalni z dużym potencjałem twórczym, dla których priorytetem jest jakość a nie ilość. Korzystamy z rozwiązań, które minimalizują wpływ na środowisko naturalne, np. nasze metki wykonane z przędzy pochodzącej z recyklingu butelek PET.          


MESS reprezentuje również odpowiedzialny sposób realizacji dostaw. Przesyłki dostarczamy w opakowaniach kartonowych pochodzących z recyklingu, na których nadruki wykonane są ekologicznymi farbami na bazie wody. Realizując z naszym partnerem zamówienia na opakowania kartonowe wspieramy organizację One Tree Planted, prowadzącą na całym świecie akcje prośrodowiskowe. Idąc o krok dalej, wprowadziliśmy roślinne, biodegradowalne foliopaki na bazie skrobi, które nie zawierają plastiku pochodzącego z przetwarzania nafty.                                                                                                                                               

Naszą kolekcją, której przyświeca hasło „less is more”, chcemy zainspirować Was do odpowiedzialnych zakupów oraz zwrócenia szczególnej uwagi na jakość. Mocno wierzymy, że odpowiedzialność za środowisko i zrównoważony rozwój, to nie budowanie przewagi konkurencyjnej. To aktywności, które chcemy realizować na co dzień tworząc dla Was produkty MESS.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.